Teisinė valstybė – gerai ar blogai? Pažvelkime pirma į žodyną…


Šiandien mums sunku susivokti arba susikalbėti viešoje erdvėje. Pakanka paskaityti komentarus Delfi ar kitame internetiniame portale, kad suprastume, jog ginčai ar aistros kyla dėl nieko – tiesiog, mes visi skirtingai interpretuojame sąvokas. Drumztam vandenį geriau žvejoti, todėl juodosios propagandos (kokie čia dar viešieji ryšiai…) apologetai nenori, kad visuomenė susikalbėtų ir visapusiškai visus mus klaidina.

Teisinė valstybė – gerai ar blogai? Laisvoji spauda – gerai ar blogai? Rūpestis Lietuvas gamta – gerai ar blogai? ir taip toliau. Kad galėtume logiškai diskutuoti, pirmiausia turime apibrėžti sąvokas.

Teisinė valstybė – valstybė, kurioje rezonansinės bylos netyla tol, kol prokurorų stalčiuose dingsta įrodymai, liudininkai kelis kartus pakeičia parodymus, teisėjai viešumoje nesurezga logiško sakinio, nepriklausomybės akto signatarai yra nuoseklai persiokiojami.

Laisvoji spauda –  kaip laisvoji meilė –  laisva nuo moralės, tačiau parsiduodanti už pinigus. Teisingą informaciją skleidžianti už pinigus, o šantažuojanti, šmeižianti, meluojanti – už didelius pinigus. Korespondentai – juokdariai karaliaus dvare – nebaudžiami gali tyčiotis iš visų, išskyrus savo poną. Neliečiamųjų statusą garantuoja teisinė sistema, kuria dauguma Lietuvos piliečių nepasitiki.

Politinis skandalas – triukšmas masinėse informavimo priemonėse, kurį sukelia “politinis lavonas“, praėjus daug metų nuo skandalingo įvykio. Tautos išmintis sako: “Numiręs prisiminė persti“.

Taigi galima išanalizuoti daugelį mūsų visuomenėje kalboje vartojamų sąvokų. Sudarius atitinkamą žodyną, taptų lengva susikalbėti ir padaryti išvadas.

Įrašas paskelbtas temoje Kūrybingumas, Kūrybinės industrijos, Pozityvus mąstymas. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s